Nieuws algemeen 11-10-2026
Zonnige clubkampioenschappen bij AKU 4 oktober 2026
Zonnige clubkampioenschappen bij AKU
Op zondag 4 oktober stond de atletiekbaan van AKU volledig in het teken van de jaarlijkse clubkampioenschappen. Jong en oud gingen met elkaar de sportieve strijd aan tijdens een prachtige atletiekdag vol persoonlijke records, gezelligheid en vooral heel veel enthousiasme!
De dag begon op een bijzondere manier. Tijdens de eerste 100 metersprints hing er nog een flinke mist over de atletiekbaan. Dat zorgde voor een extra uitdaging voor de starter en de tijdwaarnemers bij de finish, die elkaar nauwelijks konden zien. Gelukkig trok de mist na enkele series op en brak de zon door. Het werd een heerlijke zonnige atletiekdag!
Pupillen sluiten seizoen af met mooie prestaties
Bij de pupillen werd fanatiek gestreden om de felbegeerde clubtitels. Op de sprint, het verspringen, balwerpen of kogelstoten en de afsluitende 600 meter lieten de jonge atleten zien hoeveel ze het afgelopen seizoen hebben geleerd. Er sneuvelden heel wat persoonlijke records! Een prachtige afsluiting van het atletiekseizoen, waarbij plezier, inzet en sportiviteit hand in hand gingen.
Junioren laten zien dat atletiek ook een teamsport is
De junioren werkten een uitdagende vijfkamp af, bestaande uit sprint, verspringen, speerwerpen, hoogspringen en de 800 meter. Naast mooie prestaties viel vooral de geweldige sfeer op. Hoewel atletiek vaak als individuele sport wordt gezien, bewezen de AKU-junioren opnieuw dat het ook een echte teamsport is. Atleten moedigden elkaar aan, gunden elkaar mooie prestaties en zochten op een positieve en sportieve manier de onderlinge strijd op. Juist die combinatie van gezelligheid, teamgevoel en sportieve rivaliteit maakte de clubkampioenschappen zo bijzonder.
Kleurrijke verschijning bij de jongens U18
Een bijzonder hoogtepunt vormden de jongens U18. Jay, Mark, Roel, Tim, Jonne, Iver en Robin verschenen namelijk in wel heel opvallende atletiektenues aan de start: kleurrijke bodysuits! Vooraf zorgde dit natuurlijk voor de nodige hilariteit onder de atleten en het publiek. Maar zodra het startschot klonk, maakten de grappen plaats voor fanatieke sportieve strijd. Ook in deze bijzondere outfits werd er volop gestreden om iedere centimeter en seconde!
Pupillencup
Een speciaal moment tijdens de clubkampioenschappen was de uitreiking van de jaarlijkse Pupillencup. Deze wisselbokaal wordt uitgereikt aan de pupil die gedurende het seizoen de meeste persoonlijke records heeft verbeterd. Dit jaar ging de felbegeerde prijs naar Jayleigh Born, die maar liefst 22 persoonlijke records wist te behalen! Uit handen van Siem, de winnaar van vorig jaar, mocht Jayleigh trots de bokaal in ontvangst nemen. Een geweldige prestatie en een mooie beloning voor haar inzet en ontwikkeling!
NK-medailles
Tijdens de clubkampioenschappen was er ook speciale aandacht voor de junioren die dit seizoen op nationaal niveau geweldige prestaties hebben geleverd. Verschillende AKU-talenten wisten tijdens Nederlandse Kampioenschappen het podium te bereiken of veroverden een toppositie op de nationale ranglijst.
Zo kroonde Sophie de Lange zich tot Nederlands kampioen hoogspringen indoor en veroverde Fleur Hofmijster zowel indoor als outdoor een prachtige zilveren medaille op de 800 meter. Siem Verlaan behaalde een knappe bronzen medaille bij het speerwerpen, terwijl Roel Verlaan met zijn prestaties bij het speerwerpen de nationale ranglijst aanvoert. Emmanuella Amani, Bregje Veerhuis, Fleur Hofmijster en Sophie de Lange veroverden samen de Nederlandse titel op de Zweedse estafette.
Deze talentvolle junioren werden tijdens de clubkampioenschappen verdiend in het zonnetje gezet. Hun prestaties zijn niet alleen een geweldige persoonlijke beloning voor alle trainingsarbeid, maar ook iets waar de hele vereniging trots op mag zijn.
Met volop zonneschijn, mooie prestaties, sportieve strijd en vooral veel plezier kan AKU terugkijken op een zeer geslaagde editie van de clubkampioenschappen.